ОГЛАСИ

И Шекил О'Нил верува дека земјата е рамна

Занимливости | Свет | 20.03.2017 07:00Посети : 1450

Шекил О'Нил е последниот НБА кошаркар во низата, кој смета дека Земјата не округла, туку е рамна плоча.


Деновиве ваквата теорија ја поддржа одличниот плејмејкер на шампионот Кливленд Кајри Ирвинг, што предизвика лавина реакции и дискусии на социјалните мрежи.


Во една таква, Шекил Онил искоментира дека во целост се согласува со Ирвинг и смета дека земјата е рамна.


-Да земјата е рамна. Има три начини да манипулираш со човечкиот ум, што читаш, што гледаш, што слушаш. Во школо не учеа дека Колумбо ја открил Америка, но кога дошол тој тука веќе имало луѓе. Што ви кажува тоа? Дека Колумбо не ја открил Америка! Јас имам возено од Калифорнија до Флорида, за мене тоа беше се рамно, никаде не возев горе долу под некаков агол од 360 степени. Зарем верувате дека под нас е Кина? - напиша меѓу другото на социјалните мрежи некогаш славниот НБА центар Шекил О'Нил.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833