ОГЛАСИ

Томаш Тухел наследник на Венгер на „Емирати“ !?

Спорт | Свет | 20.03.2017 12:40Посети : 518

Стратегот на клупата од Борусија Дортмунд, Томаш Тухел ќе го замени Арсен Венгер кој после завршување на сезоната би требало да го напушти Арсенал.Како што пренесува германскиот весник „Билд.де“, управата на „топчиите“ остварила првични контакти со Тухел и челниците на „милионерите“.

Клубот од „Емирари“ одново има сезона за заборав, откако во Премиер лигата падна на шестата позиција, а во Лигата на Шампиони претрпе срамна елиминација од Баерн Минхен во осминафиналето со вкупен резултат (10-2).

Навивачите во неколку наврати му порачаа на Вендер да замине од клубот, а на дуелот со Вест Бромвич Албион имаа порака од авион „Венгер оди си !“

Венгер палката во Арсенал ја презеде 1998 година и од тогаш со „топчиите“ има освоено четири титули во Премиер лигата и еднаш беше дел од финалето во Лигата на Шампиони.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 68 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833