ОГЛАСИ

Специјалното стендап издание со Никола Тодороски и Маријан Ѓорѓиевски во „Мезе бар 10“

Занимливости | Охрид | 16.04.2017 07:00Посети : 2007

По повод 6 години на македонската стендап сцена познатите стендап комичари Никола Тодороски и Маријан Ѓорѓиевски на 20-ти април во "Мезе Бар 10" ќе имаат заеднички настап.Специјалното стендап издание со Никола Тодороски и Маријан Ѓорѓиевски започнува во 21 часот.

Влезниците за овој специјален настан може да се набават во „Мезе бар 10“ по цена од 150 денари, а на денот на настанот ќе чинат 200 денари.


Повеќе информации и резервации на следниот ЛИНК.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1262 гласови (37%)

Не - 848 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1270 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833