ОГЛАСИ

Ново: На пазарот во Охрид и Струга пристигна 100% сок од аронија на „Биомелан“- моќен антиоксиданс за подобро здравје

Живот | Здравје | 24.04.2017 13:55Посети : 4277

Здравиот живот оди рака под рака со здрави навики и здрава исхрана. Антиоксидансите се моќно оружје за подобро здравје, а едно од најмоќните е аронијата. Овој исклучително корисен плод кој потекнува од Америка, отсега може да се конзумира и како 100% сок без додатоци на вода, конзерванси и шеќер, што го произведува компанијата „Биомелан“ од Струга.Сокот од аронија е 100 проценти произведен со специјална техннологија на ладно цедење на здравите плодови и пастеризиран со цел да не се додаваат штетни додатоци и да се спречи ферментацијата, велат од „Биомелан“.


Аронијата покрај големото антиоксидантно дејство има бројни лековите својства, го зајакнува имунитетот, ја подобрува крвната слика, го намалува ризикот од тешки заболувања и го забавува процесот на стареење. Сокот од аронија содржи бројни витамини, железо и минерали, кои се од исклучително значење за човечкиот организам, додаваат од „Биомелан“.Органскиот 100% сок од аронија на „Биомелан“ може да се најде во подобро снабдените маркети во Охрид и Струга.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833