ОГЛАСИ

Боби Мојсоски настапи на фестивалот „Откритие“

Занимливости | Охрид | 18.05.2017 08:04Посети : 1746

На 14 мај во Варна, Бугарија се одржа интернационалниот фестивал “Откритие“ на кој македонскиот пејач Боби Мојсовски беше поканет да присуствува како специјален гостин заедно со многу други изведувачи ширум светот.Во 2011 година, на овој фестивал, Боби го освои Златниот клуч за најдобра вокална интерпретација и трето место за најдобра песна. Како единствен претставник на Република Македонија, Боби се претстави со неговите авторски синглови: “Те краде тој“ и “Погледни во мене“, и на барањето на публиката, ја испеа и "I want it all" од безвременската група "Queen".На неговиот официјален профил и фан страната, можете да слушнете дел од неговата изведба и како што пишува, наскоро ќе бидат поставени и целосните снимки од фестивалот.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали на делницата на која се гради автопатот Охрид - Кичево има доволно безбедносна сообраќајна сигнализација?

Да

Не

Гласај

Да - 307 гласови (19%)

Не - 1313 гласови (81%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833