ОГЛАСИ

РК Охрид на големо се подготвува за европските предизвици

Спорт | Охрид | 18.05.2017 15:10Посети : 2556

Во завршницата од оваа сезона Ракометниот клуб Охрид на големо се подготвува за следната, кога за прв пат ќе настапи во натпреварување со европски карактер и на Меѓународниот ракометен турнир во Струга.За почеток, охридскиот клуб речиси комплетно го задржа костурот на екипата од оваа сезона, откако после хрватите Јосип Кезиќ и Марко Кобетиќ, Бобан Блажески и голманот Александар Стојановски нови договори потпишаа и македонскиот репрезентативец и најдобриот поединец во тимот Благојче Трајкоски, Бојан Спасовски и српскиот интернационалец Лазар Адамовиќ, а со стипендија награди осум ракометари од пионерската-младинската екипа која го освои бронзениот медал на завршниот турнир кој се одржа во Охрид.Од клубот информираат дека управата преговара со ракометарите кои се дел од моментално од екипата и со други играчи кои се на листата на трансфер желби.Новите договори и екипирањето на охридскиот клуб ќе биде ветар во грб пред учеството викендов во фајнл фор завршницата во Купот на Македонија и последните мечеви од плејофот во Супер лигата.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 404 гласови (40%)

Не - 88 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 529 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833