ОГЛАСИ

Ѓоковиќ не е изненаден од одлуката на Федерер

Спорт | Свет | 19.05.2017 10:35Посети : 1164

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер непријатно го изненади тенискиот свет донесувајќи одлука да го прескокне францускиот грен слем турнир, Ролан Гарос.Одлуката на Федерер според српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не е случајна, туку донесона после длабоки анализи.

- Федерер донесе многу паметна и правила одлуака. Тој и неговиот стручен штаб добро знаат што и како прават. Јас лично не сум изненаден од одлуката, бидејќи одигра голем број на мечеви од почетокот на сезоната. Исто така морам да потенцираме дека Федерер подобро се снаоѓа на брза подлога и убеден сум дека сите сили ќе ги чува за Грен слем турнирот во Вимболдон. - изјави Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ и останатите тенисери се натпреваруваат во Рим, а Србинот во 1/4 финалето ќе се сретне со Хуан мартин дел Потро.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833