ОГЛАСИ

Започна пријавувањето за меморијалниот турнир во мал фудбал „Лескоец 2017“

Спорт | Охрид | 19.05.2017 11:39Посети : 2121

Започна пријавувањето за учество на седмиот по ред меморијален турнир во мал фудбал во Лескоец во чест на Љупчо Цветаноски (Шенгелија) и Јордан Башукоски (Пиперот).Пријавувањето на екипите ќе трае до 26 мај за кога и е закажана ждребката за групите. Ден потоа на 27 мај и официјално ќе започне седмиот турнир со меморијален карактер.Секоја екипа при пријавувањето на бројот 070 350 910 (Дејан) или 070 430 450 (Зоки) ќе треба да уплати 3 000 денари. Организаторите најавуваат богати награди кои ќе бидат соопштени на денот од ждребката за групите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 130 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833