ОГЛАСИ

Почнуваат бараж мечевите во ОФЛ

Спорт | Охрид | 19.05.2017 16:07Посети : 599

Екипите на Лакочереј и Рудар в недела во 15 часот ќе ги отворат возбудувањата во бараж мечевите во Општинската фудбалска лига.Натпреварот се игра на „Атина Бојаџи“ стадионот, а победникот од овој дуел ќе се сретне со подобриот од мечот помеѓу Дебрца - Воска.

Победникот на бараж турнирот обезбедува пласман во Третата македонска фудбалска лига, каде веќе се натпреваруваат Охрид и Сатеска.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833