ОГЛАСИ

СП: „Фуријата“ со најголемите ѕвезди против Македонија во Скопје

Спорт | Свет | 19.05.2017 17:21Посети : 824

Репрезентацијата на Шпанија со најголемите ѕвезди во составот ќе допатува на мегдан во Скопје против селекцијата на Македонија во квалификациите за Мундијалот во Русија.Селекторот на „црвената фурија“, Хулен Лопетеги беше на слатки маки да ги одбери играчите кои ќе го бранат грбот против Македонија на 11 јуни на „Телеком“ арената.

Шпанија дуелот со Македонија во шестата рунда ќе го започне од првата позиција на табелата, додека „црвено жолтите“ се наоѓаат на петтото место со една победа во пет мечеви.

Составот:

Голмани: Давид де Геа, Пепе Реина, Кепа Аризабалага

Одбрана: Цезар Аспликуета, Начо Монреал, Жорди Алба, Дани Карвахал, Начо Родригез, Серхио Рамос, Жерар Пике.

Среден ред: Серхи Роберто, Давид Силва, Асиер Иљарименди, Серхио Бускетс, Коке, Андрес Иниеста, Тијаго Алкантара, Иско, Марко Асенсио.

Напад: Педро Родригез, Иаго Аспас, Витоло, Алваро Мората, Диего Коста, Жерар Делофеу


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833