ОГЛАСИ

Промовиран видео записот за "Ja би да сам опет мали" на Боби Мојсовски и Тончи Хуљич

Занимливости | Охрид | 12.06.2017 22:30Посети : 1631

Вечерва се одржа официјалната промоција на видео-записот за "Ja би да сам опет мали" на нашиот Боби Мојсовски и хитмејкерот Тончи Хуљич, подржани од неговиот бенд „Madre Badessa“. Промоцијата започна на хрватскиот твканал „Croatia Music Channel“, еден ден по промоцијата на истоимениот сингл на СМС фестивалот во Водице, Хрватска.„Синглот зборува за безгрижните и убави денови од нашите детства, за љубовта, среќата и време кога секој ден ни беше исполнет со радост. Зборува за тоа како на денешниот свет му треба повеќе од таа невина љубов која секое дете ја има. А овој видео-запис има хумористична содржина. Ќе ве насмее, расположи и ќе ви го исполни денот со позитивна енергија" - вели Боби. 


По овој сингл, Боби напомена дека следат уште многу планови и соработки со Тончи Хуљич, еден од најпознатите хитмејкери на овие простори, познат по хитовите на: Магазин, Оливер Драгојевиѓ, Даниела Мартиновиќ, Јелена Розга и други.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833