ОГЛАСИ

Нови цени на горивата

Вести | Македонија | 27.06.2017 13:44Посети : 3059

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, бензините поевтинуваат за 2 денари по литар, цената на дизелот се намалува за 1,5 денари.Новата цена на „еуродизелот БС“ од  95 октани ќе изнесува 60,5 денари за литар, додека „еуросупер БС“ од  98 октани ќе изнесува 62,5 денари по литар. Новата цена на „еуродизелот“ ќе изнесува 46.5 денари за еден литар.


За 1,5 денари поевтинува и екстра лесното масло за домаќинство. Новата цена ќе изнесува 35 денари за литар.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833