ОГЛАСИ

Странски туристи завршиле во струшката болница поради труење со храна

Вести | Охрид | 16.07.2017 12:33Посети : 5068

Од министерството за внатрешни работи информираат дека, вчера, околу 09.35 часот во Полициската станица во Струга, од струшката Општа болница било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени тројца странски државјани, еден од Холандија и двајца од Израел, сместени во хотел на струшкото крајбрежје.


Странските туристи се пожалиле на труење од храна што ја консумирале во хотелот.По укажаната лекарска помош, истите се пуштени на домашно лекување.


За случајот запознаени се Јавен обвинител и Државниот санитарен инспекторат.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 214 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833