ОГЛАСИ

Ренова подобра од Струга Трим Лум во Охрид

Спорт | Охрид | 16.07.2017 20:10Посети : 1557

Тетовска Ренова со 3-1 ја совлада екипата на Струга Трим Лум во контролниот натпревар кој се одигра на „Атина Бојаџи“ стадионот во Охрид.
„Гипсарите“ поведоа со голот на Гафури во првиот дел. Стружани имаа одлична шанса за изедначување, но ударот од белата точка не го реализираше Таири. На стартот од второто полувреме тетовчани зголемија на 2-0. Стрелец на голот беше Садики. Резултаската неизвесност во Охрид ја врати Шаќири кој погоди за 2-1. Во финишот Ренова ја завери победата со голот на Додовски.Пулените на Влатко Костов со контролниот натпревар со Струга Трим Лум ги завршија десетдневните подготовки во Охрид. „Гипсарите“ одиграа три контролни натпревари и забележаа две победи и претрпеа еден пораз.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833