ОГЛАСИ

Студениот бран го разлади Охридското Езеро

Вести | Охрид | 18.07.2017 12:28Посети : 4058

Студениот и влажен бран проследен со северен ветер, што ја зафати земјава од изминатиот викенд, го разлади Охридското Езеро. Невообичаено ниската надворешна температура за овој период од годината, влијаеше и на температурата во Езерото која падна за 4 степени во однос на минатата недела. Според утринските мерења на Управата за хидрометеоролочки работи, температурата на водата во Охридското Езеро изнесува 20 степени Целзиусови. Минатата недела беа измерени 24 степени.До крајот на денот не очекува променливо време, во западните делови повремено со локално зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 26 степени. Веќе од утре не очекува затоплување и постепено покачување на температурите кои викендот насекаде ќе бидат на30-от степен Целзиусов.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833