ОГЛАСИ

Македонско-албански мешовити патроли ќе ги чуваат туристите во Струга

Вести | Македонија | 18.07.2017 17:38Посети : 857

Оваа туристичка сезона со работа отпочнуваат заедничките полициски патроли составени од полициски службеници од Министерствата за внатрешни работи на Република Македонија и Република Албанија.


Овие патроли кои ќе се грижат за безбедноста на туристите во Струга, официјално ќе бидат промовирани утре на пригодна свеченост што ќе се одржи во полициската станица во Струга.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833