ОГЛАСИ

Не очекуваат пеколни горештини

Вести | Охрид | 21.07.2017 07:00Посети : 1825

По температурното освежување не очекуваат пеколни горештини. Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 31 степен Целзиусов, а индексот на УВ зрачење ќе изнесува 9.Сончево и уште потопло ќе биде во сабота. Попладне во планинските подрачја со ретка појава на дожд и грмежи. Температурите ќе бидат во пораст и во наредните денови. Во недела ќе достигнат до 39, а во понеделник до 40 степени Целзиусови, информира УХМР Македонија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833