ОГЛАСИ

Градоначалникот Трајкоски предлага референдум за предложената депонија во Дебрца

Вести | Охрид | 21.07.2017 13:42Посети : 1509

Градоначалникот на општина Дебрца, Игор Трајкоски, со предлог за покренување на иницијатива за распишување на референдум по однос предложената локација за изградба на регионална депонија во Општина Дебрца.- Ги повикувам советниците без разлика на политичката припадност, да дадат целосна подршка за дадениот предлог и донесат позитивна одлука за распишување на референдум, рече на денешната прес конференција градоначалникот Трајкоски.


Трајкоски воедно побара седницата за расправа да биде закажана по итна постапка, согласно законот.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833