ОГЛАСИ

Подолги задржувања на граничните премини

Вести | Македонија | 23.07.2017 10:48Посети : 1097

Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 30 минути. На граничниот премин Дојран, за излез од државата се чека околу 15-30 минути. На останатите гранични премини, нема подолги задржувања. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.


Од АМСМ со уште една информација. На магистралниот пат А2 патен правец Кичево–Охрид (Пресека – Врбјани) поради изведување градежни работи (минирање), утре, 24.07 (понеделник) помеѓу 13:00 и 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин околу 15 минути.


OhridNews© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833