ОГЛАСИ

Продолжува топлото и стабилно време

Вести | Охрид | 23.07.2017 12:36Посети : 2197

Временската прогноза за наредната седмица во Охрид покажува топло и стабилно време, со вистински летни температури. Во понеделник ќе биде многу топло со максимална температура од 31 степен и минимална од 18 степени.Во наредните денови се очекува благо намалување на температурата на воздухот, но и понатаму ќе биде сончево и топло. Повремени врнежи од дожд можни се во четврток. Макисмалната температура ќе биде од 23 до 28 степени, а минималната од 13 до 16 степени.


Повторно покачување на температурата до 30-от степен се очекува од идниот викенд.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 77 гласови (32%)

0д 4-6 - 161 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833