ОГЛАСИ

Промоција на романот „Доилката“ од Лилјана Пандева

Култура | Охрид | 03.08.2017 11:01Посети : 646

Во Прличевата одаја при охридската библиотека „Григор Прличев“, утре, со почеток во 20 часот, ќе биде промовиран романот „Доилката“ од Лилјана Пандева, добитник на наградата „Стале Попов“ на Друштвото на писатели на Македонија за најдобро прозно остварување во 2016.


Воведниот збор ќе го одржи Славе Ѓорго Димоски, а промотор на романот ќе биде проф.д-р Кристина Николовска.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833