ОГЛАСИ

Видео: Силниот ветер за малку ќе оддуваше боинг на слетување

Занимливости | Свет | 10.08.2017 17:11Посети : 4069

Голем патнички авион на компанијата "KLM" имаше сериозни проблеми при слетувањето на аеродромот "Schiphol" во Амстердам, Холандија. На видео снимката која го обиколи светот се гледа како силниот ветер при слетување силно го ниша леталото, поради што пилотот во последен момент одлучил да го крене авионот повторно во воздух. По извесно кружење боингот успешно слета на аеродромот во Амстердам.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 77 гласови (32%)

0д 4-6 - 161 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833