ОГЛАСИ

Гол шоу, пресврт и домашна радост на „Емирати“ на стартот од Премиер лигата (видео)

Спорт | Свет | 11.08.2017 22:46Посети : 824

Фудбалерите на Арсенал ги запишаа првите бодови на табелата во Премиер лигата совладувајќи го Лестер со 4-3 на „Емирати“ стадионот на стартот од сезоната.„Топчиите“ на мечот со „лисиците“ кратко имаа водство 1-0, а подолго време беа во резултатска негатива прво 1-2 потоа 2-3. Во последните пет минути од мечот домаќините со два погодоци донесоа ново водство и победа.

Судејќи според првиот натпревар во Премиер лигата симпатизерите на англискиот фудбал тријат раце, бидејќи допрва најдобро доаѓа, а стартот беше повеќе од спектакуларен. 


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1225 гласови (37%)

Не - 839 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1236 гласови (37%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833