ОГЛАСИ

Отворен фестивалот за вино и сирење во Охрид

Вести | Охрид | 12.08.2017 11:48Посети : 1491

Со културно уметничка програма, синоќа, на плоштадот кај стариот чинар беше отворен Фестивалот на вино и сирење, на кој свои проеизводи презентираат винарски визби, млекарници и индивидуални производители на сирење. Oд има на градот домаќин, учесниците и посетителите го поздрави заменик градоначалникот на Охрид Ангел Јанев.
На дводневниот фестивал (11-ти и 12-ти август) учествуваат 12 излагачи, кои своите производи ќе ги излагаат од 20 часот на плоштадот кај Чинарот.
Во рамки на манифестацијата, покрај можноста да вкусат добро вино и сирење, посетителите ќе може да уживаат и во културно – уметничката програма.


OhridNews


 

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833