ОГЛАСИ

Видео: Слон застана камион преполн со компири и си направи гозба

Занимливости | Свет | 13.08.2017 07:00Посети : 1724

Човек кој возел преполн камион во Источна Индија, бил застанат од слон кој решил да се послужи со неговата храна. 

Луѓето се обиделе на различни начини да го спречат слонот, но сите нивни обиди биле неуспешни. Слонот не обрнувал внимание на тоа што се случувало околу него и продолжил да јаде. Целиот настан бил снимен.Иако за многумина овој настан е смешен и симпатичен, зад него се крие тажна вистина, Се повеќе диви животни излегуваат на патиштата поради уништувањето на нивните живеалишта за други цели. Нивните домови исчезнуваат и тие многу лесно доаѓаат во контакт со луѓето и модерниот свет. Сето тоа доведува до огромни катастрофи и најчесто завршува со смрт на дивите животни.


А.М.


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 30 гласови (29%)

0д 4-6 - 74 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833