ОГЛАСИ

Вино и џез концерт на Владимир Четкар во хотел „Филип“

Занимливости | Охрид | 19.08.2017 07:00Посети : 1480

Љубителите на џезот и виното, вечерва (19.08.), во хотелот „Филип“, ќе имаат исклучителна можност да уживаат во концертот на светски познатиот музички уметник од Охрид Владимир Четкар и неговиот секстет.Ова е трета година по ред како се одржува овој концерт во хотелот „Филип“. Публиката ќе може да ужива во авторската музика на Четкар и во извонредните македонски вина.


Вратите се отвараат во 20:00 часот, а концертот ќе започне во 21:00 часот.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833