ОГЛАСИ

Боби Мојсовски и Тончи Хуљич со настапи низ Хрватска

Занимливости | Охрид | 22.08.2017 07:00Посети : 1594

По двата успешни рок концерти во Охрид и Битола деновиве со камерниот оркестар, нашиот Боби Мојсовски веднаш замина за Сплит каде продолжува со соработката со Тончи Хуљич, еден од најголемите композитори на Хрватска. По нивниот заеднички сингл "Ja bi da san opet mali", Боби, Тончи и неговиот бенд Мадре Бадеша тргнуваат со низа настапи низ Медитеранот.Вчера, Боби настапи пред четири-илјадна публика во Сињ, а на 22.08 ќе се одржи уште еден концерт во Дубровник.


Боби најавува низа концерти кои ќе се случат во брзо време, најверојатно по излегувањето на новиот албум на Тончи Хуљич и Мадре Бадеша, а исто така и уште меѓусебни соработки на синглови кои треба да излезат во блиска иднина.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833