ОГЛАСИ

Охриѓанецот Марјанчо Лазаревски единствен македонски претставник на СП во Северна Кореја

Спорт | Охрид | 13.09.2017 12:40Посети : 1749

Охриѓанецот Марјанчо Лазаревски ќе биде единствен македонски претставник на 20-то светско ИТФ теквондо првенство кое ќе се одржи од 15 до 21 септември во Северна Кореја.Лазаревски кој е тренер во клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид нашата земја на Мундијалот ќе ја преставува како делегат.

- Со самото присуство на ваков голем настан може да се види дека нашата федерација добро котира на светско ниво. Требаше да имаме и двајца натпреварувачи, но немавме авионски билети и пропадна можноста да дебитираат на едно големо натпреварување. - изјави Лазаревски, кој е претседател на ИТФ федерација во Македонија.Учеството на Светското првенство ќе биде еден вид награда за Лазаревски и охридското теквондо за 25-годишниот јубилеј кој го прославува годинава.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833