ОГЛАСИ

Фото: Се бара кревет повеќе за да се дарува крв

Вести | Охрид | 16.09.2017 12:21Посети : 738

На денешната крводарителска акција што се одржува во организација на Црвен крст Охрид во Центарот за култура се бара кревет повеќе за да се дарува крв.


- Ги очекуваме хуманите охриѓани да се приклучат на крводарителската акција и ги покануваме на забава и дружба на платото пред Центарот за култура „Григор Прличев“. Акцијата ќе трае до 15 ч. кога ќе бидат извлекувани награди за крводарителите. - информираат од Црвениот крст.


Се бара кревет повеќе за да се дарува крв


OhridNews


 

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833