ОГЛАСИ

Видео: Охриѓанецот Јован Куциноски го режираше најновиот спот за бендот „Ај Кју“

Занимливости | Охрид | 19.09.2017 21:14Посети : 1294

Бендот „Ај Кју“ го претстави видео записот за песната „Колку добро те знам“, кој го режираше и едитираше охиѓанецот Јован Куциноски. Видеото го сними „Горила филмс“.Автор на музиката и текстот на песната е Бојан Трајковски, кој учествувал и во аранжманот заедно со Дарко Димитров. Песната е снимена во студиото „Димитрови“.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833