ОГЛАСИ

Обновено: Отец Пимен вечерва во 19ч. во кафе и бар „Шила“ во Охрид ќе ја промовира збирката колумни „Патувајќи“

Култура | Охрид | 20.09.2017 07:00Посети : 1686

Во кафе и бар „Шила“, вечерва во 19часот, ќе се одржи охридска промоција на втората книга на Отец Пимен со наслов „Патувајќи“, во издание на „Матица македонска“ од Скопје.Отец Пимен е митрополит Европски на Македонската православна црква, но и колумнист и раскажувач. Книгата „Патувајќи“ е збир на колумни кои авторот ги има објавено во изминатиот период на различни теми.


На промоцијата во „Шила“ љубителите на пишаниот збор ќе имаат можност да се дружат со Отец Пимен, а за добрата атмосфера ќе се погрижи охридскиот сестран уметник Јован Куциноски. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833