ОГЛАСИ

Видео: Жителите на Дебрца уште еднаш кажаа НЕ за регионална депонија во Годивје

OhridNews TV | OhridNews TV | 23.09.2017 16:27Посети : 4118

Жителите на општина Дебрца денеска одржаа мирен протест во Годивско поле на локацијата каде е предвидено да се гради регионална депонија, на што тие се противат. Тие велат дека ова место е плодно земјиште кое ќе биде уништено доколку тука се изгради депонија, која според нив ќе претставува извор на загадување. Тие денеска ги изораа нивите во Годивско поле и порачаа дека нема да ја дадат нивната земја за изградба на депонија, најавувајќи дека нивната волја ќе биде потврдена на референдумот кој ќе се одржи на 15 октпмври заедно со локалните избори.OhridNewsw

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1254 гласови (37%)

Не - 845 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1263 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833