ОГЛАСИ

Васил Пеевски бармен шампион на Македонија, охриѓаните Славчо и Даниел веднаш до него

Занимливости | Македонија | 05.10.2017 23:46Посети : 4915

Скопјанецот Васил Пеевски е бармен шампион на Македонија втора година по ред, откако победи на деветтото издание на Vigor Barmen Cup што се одржа вчера во кафе барот„Министерство“ во Куманово. Првото место Васил Пеевски го освои со неговиот коктел „Hubba Bubba“.Второто и третото место им припаднаа на охриѓаните Славчо Мирчевски(со коктелот „Ruby Star“) и Даниел Новиќ (со коктелот кој го носеше името на летниот хит „Despacito“).За најатрактивен коктел беше избран коктелот „Yoovah“ на Владимир Димковскиод Куманово, а за најдобра стручна работа коктелот „Keep the Secret“на Мики Пецовод Кочани.


За време на натпреварувањето публиката имаше можност да ги дегустира подготвените коктели. Водителот Сашко Коцев, освен што беше задолжен за да ги бодри натпреварувачите и да ги забавува гостите, одлучи и самиот да ги испроба своите способности за подготовка на коктел.Овој натпревар има за цел подигнувањето на коктел културата во Македонија на врвно ниво. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833