ОГЛАСИ

Боксот се врати на охридската спортска мапа

Спорт | Охрид | 10.10.2017 12:22Посети : 5600

Боксот како спорт се врати помеѓу охриѓани, и тоа со неколку одличја од екипното првенство кое се одржа во Скопје изминатиот викенд.Боксерскиот клуб „Алексо Огненоски“ предводен од Владимир Цекиќ се натпреваруваше со пет боксери од кои тројца успеаја да извојуваат победа, додека останатите двајца мораа да им честитаат на противниците.

Победи за охридскиот клуб обезбедија Димитар Јованоски, Петар Шипинкоски и капитенот на клубот, Бојан Ристески кој победи со нокаут во втората рунда. Порази во првите мечеви претпреа Христијан Тодороски и Даниел Вретоски.Клубот не случајно го носи името Алексо Огненоски, кој е најзаслужен прво за постоењето на боксот во Охрид, а и за сите успеси кои ги имаа охридските боксери во минатото.

Клубот најавува неколку новитети кои за брзо време ќе и бидат соопштени во јавноста.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1198 гласови (88%)

Не - 156 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833