ОГЛАСИ

Трета МФЛ: Фљамуртари подобар од Кораб во дербито на полусезоната

Спорт | Охрид | 12.10.2017 08:15Посети : 1050

Нема повеќе непоразени екипи во Третата македонска фудбалска лига југо-запад, откако Фљамуртари со минимални 1-0 го совлада Кораб во дербито на полусезоната.Одлуката за победникот во мечот кој го судеше охридскиот арбитар Фатмир Бафто падна во второто полувреме. Кораб до пред дербито со Фљамуртари имаше перфектен скор од седум победи во седум мечеви.

Со трите бодови од натпреварот Фљамуртари се израмни со Кораб на табелата и двете екипи ќе водат мртва трка за првата позиција во есенската полусезона.

Резултати: Фљамуртари - Кораб 1-0, Лирија - Октиси 6-1, Караорман - Воска 5-2, Велешта - Охрид 7-4, Сатеска - Преспа 5-2, Кравари - Влазними 2-1, Баир Кркардаш - Могила 2-5.

Табела: Кораб 21, Фљамуртари 21, Кравари 19, Караорман 17, Сатеска 12, Охрид 12, Лирија 10, Преспа 10, Могила 9, Велешта 9, Влазними 8, Октиси 8, Воска, Баир Кркардаш 0.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1277 гласови (89%)

Не - 165 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833