ОГЛАСИ

Голема промотивна акција во аптеки „Виа Фарм“ на природен витамин Ц „Ацерола“ 1+1 гратис

Живот | Здравје | 06.11.2017 13:32Посети : 1486

Ексклузивно во аптеки „Виа Фарм“, од денеска (6-ти ноември), до петок (10-ти ноември), за едно купено пакување природен витамин Ц „Ацерола“ на Алкалоид, добивате уште едно гратис. 

Ацерола е вистинска природна витаминска „Ц бомба“. Се употребува во превенција и лекување при дефицит на витамин Ц (хиповитаминоза и скорбут); состојби со зголемени потребите од витамин Ц (хемодијализа, неоплазми, склоност кон крвавење, зголемена телесна температура, по хируршки интревенции, рани и изгореници кои тешко зараснуваат); железо-дефицитна анемија, метхемоглобинемија, во период на растење, замор, диетална исхрана сиромашна со витамин Ц. Ацерола на Алкалоид може да се најде како таблети за џвакање од 50mg, од 180mg и од 500mg, за деца и возрасни.

Ацерола 1+1 гратис од 6-ти до 10-ти ноември, може да најдете во аптеки „Виа Фарм“ во Охрид, Струга, Вевчани, Подгорци, Боровец, Лабуништа и Велешта.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (23%)

Полуфинале - 22 гласови (46%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833