ОГЛАСИ

Фотографија од бебе слон и неговата мајка како бегаат од толпа освои меѓународна награда

Занимливости | Свет | 09.11.2017 07:00Посети : 2549

Фотографија од запалено бебе слон и неговата мајка како бегаат од толпа што ги нападнала фрлајќи камења и крекери на нив победи на меѓународниот натпревар за фотографирање диви животни во Азија. Толпата ги нападнала и го запалила бебето слон, наводно, како што велат, за да ги протераат слоновите од човечките населби, пренесува „Макфакс“Фотографијата е со наслов „Пеколот е тука“ и е преземена од Биплаб Хазра. Фотографот од дивиот свет од Западен Бенгал ја освои наградата за фотограф на годината за природата на 2017 – „Светилиштето“.


Според информациите, слончето и мајка му успеале да побегнат и да се спасат од ударите на толпата,.


OhridNews
извор: „Макфакс“

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833