ОГЛАСИ

АБА: „Галебите“ гостуваат кај Динамик

Спорт | Охрид | 14.11.2017 10:35Посети : 287

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид во шестата рунда од Втората АБА лига силите ќе ги одмери со тимот на Динамик од Србија. „Галебите“ не патуваат со бело знаме во Белград иако се` уште немаат победа во јадранското друштво.- Нашите мотиви остануваат исти за надигрување и стекнување на искуство остануваат исти без разлика на негативниот скор. На дуелот со Рогашка на домашен терен видов доста позитивни работи, што значи дека работите одат на подобро. - изјави Петар Чочороски.Надигрувањето со противникот со две раце го прифаќа францускиот интернационалец Реми Бери кој поентерски е најдобaр во охридскиот состав. - Полека, но сигурно заличуваме на она што треба да бидиме во Втората АБА лига. Во оваа лига има доста квалитетни екипи и вистинско задоволство е да се учествува и натпреварува.  Ние не се предаваме и ќе играме да победиме на секој натпревар.

Мечот во спортската сала „Ранко Жеравица“ се игра во среда со почеток во 20 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833