ОГЛАСИ

Кај стружанец пронајден хероин

Вести | Охрид | 14.11.2017 11:29Посети : 1622

Од СВР Охрид информираат за случај на пронајден хероин кај лице од Струга. При преглед врз 34-годишен стружанец, полициските службеници пронашле две мали најлонски паковки со кафеава прашкаста материја и една кутија ампули „Диазепам“.- Предметите се одземени за понатамошна постапка а по извршено вештачење во Министерството за внатрешни работи во Скопје, утврдено е дека прашкастата материја преставува опојна дрога хероин со нето маса од 0,84 грама, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. 


Против лицето поднесена е кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 566 гласови (31%)

Не - 1268 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833