ОГЛАСИ

Хан доаѓа следната недела во Скопје

Вести | Македонија | 14.11.2017 12:25Посети : 267

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, следната недела доаѓа во посета на Македонија. Хан ја најави посетата на својот профил на „Твитер“, по средбите со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и министерот за надворешни работи, Никола Димитров.Со нетрпение ја очекувам мојата посета во Скопје следната недела во рамки на којашто ќе остварам политички средби и средби со претставници на цивилното општество, објави Хан на „Твитер“.


OhridNews


Макфакс

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали треба да се дозволи пушење на цигари во угостителските објекти?

Да

Не

Гласај

Да - 616 гласови (30%)

Не - 1414 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833