ОГЛАСИ

Со голема фото сесија бутикот „Емили“ ја најавува новата колекција есен-зима

Живот | Убавина | 14.11.2017 14:17Посети : 9439

Традиционално, со голема модна фото сесија најпознатиот охридски бутик „Емили“ ги најавува најновите модели за колекцијата есен-зима. Прекрасните модни парчиња од машката и женска колекција, кои никого не оставаат рамнодушен, можат да се најдат во продавниците на овој препознатлив бренд, во ТЦ „Амам“ на кат во Охрид и спроти градскиот пазар во Струга.
За прекрасната шминка на моделите се погрижи мејкап студиото ''Ангела''.

Моделите кои ги следат најновите светски модни трендови, за фото сесијата ги носеа Марија Мојсоска, Елена Куртеска и Никола Грданов.
За беспрекорната и професионална реализација на модната фото сесија повторно се погрижи продукциската куќа „Мега Продукција“. Фотографиите се наменети за изработка на промотивниот материјал на „Емили“  и Фејсбукстраната на познатиот бутик.


ФОТО ГАЛЕРИЈА:
OhridNews


 


 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833