ОГЛАСИ

Познати и шеширите, нетрпеливо се чека ждрепката за СП !

Спорт | Свет | 16.11.2017 09:42Посети : 547

Со победата над Нов Зеланд и пласманот понатаму селекцијата на Перу ги комплетираше сите репрезентации кои ќе бидат дел од Мундијалот во Русија.Светската куќа на фудбалот (ФИФА) по рејтинг листата ги подели селекциите во четири шешири и од тие ќе се извлекуваат и формираат групите.

Ждрепката за групите е на 1 декември во Кремљ со почеток во 16 часот.

Шеширите:

Прв: Русија, Германија, Бразил, Португалија, Аргентина, Белгија, Полска, Франција

Втор: Шпанија, Перу, Швајцарија, Англија, Колумбија, Хрватска, Мексико, Уругвај

Трет: Данска, Шведска, Исланд, Костарика, Тунис, Египет, Сенегал, Иран

Четврти: Србија, Нигерија, Јапонија, Мароко, Панама, Ј. Кореа, Саудиска Арабија, Австралија


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 466 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833