ОГЛАСИ

Ново издание на полуларната Импровокација

Култура | Охрид | 20.11.2017 07:00Посети : 907

Во петок, 24-ти ноември, или денот преку "барата" познат како "Црн Петко", во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе биде изведено четвртото шоу од третата сезона на популарната театарска импровизација „Импровокација“, најави националната установа.Картите за шоуто во продажба ќе бидат пуштени денеска, 20-ти ноември,  точно на пладне, во музичката Продавница Зизи Топ.


Цена на картите 150 денари и 200 денари на денот на шоуто.


Исто така, карти може да се резервираат и на телефонскиот број 075283066 од 11.00-15.00 часот.


Шоуто почнува во 20:00 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833