ОГЛАСИ

Нови наслови во градската библиотека

Култура | Охрид | 23.11.2017 18:49Посети : 674

ННУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:
“Смрт на Нил” – Агата Кристи
“Скротени” – Ема Чејс
“Ема” – Џејн Остин
“Вљубени жени” – Д. Х. Лоренс
“Пат за рајот” – Драги Михајловски
“Сенките на сонот” – Јован Дамјановски
“Спомени” – Крсто Гермов-Шакир
“Љубов на плоштадот” – Владимир Левчев
“Резби на времето” – Драган Попоски-СтојнинИздавањето на книгите во охридската библиотека се врши секој работен ден од 8 до 18 часот.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833