ОГЛАСИ

Владимир Четкар ќе одржи два концерти на Тајланд

Занимливости | Свет | 06.12.2017 14:01Посети : 785

Владимир Четкар моментално се наоѓа на тајландскиот остров Самуи, каде на 9 и 10 Декември ќе одржи два концерта на „Thailand Smile Jazz Festival“, еден од најголемите музички фестивали во земјата и поширокиот регион.За Четкар ова ќе биде трета турнеја по ред оваа година во Тајланд каде тамошните медиуми македонскиот музичар го издвојуваат како еден од најквалитетните интернационални артисти кој со својата работа според светската критика ги „ревитализирал асид џез, фанк,соул и диско жанровите“. На концертите Четкар стандарно ќе се претстави со комплетна авторска музика, а ќе биде придружуван од популарниот Тајландски џез фјужн состав, Фанкшн (Funktion).


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833