ОГЛАСИ

Нов рекорд на Роналдо во ЛШ (видео)

Спорт | Свет | 06.12.2017 22:57Посети : 352

Португалскиот ас Кристијано Роналдо зад своето име запиша нов рекорд во Лигата на Шампиони. Фудбалерот на Реал Мадрид постигна еден од трите погодоци во победата (3-2) над Борусија Дортмунд и стана единствен фудбалер кој погодил на сите шест мечеви во фазата по групи во најквалитетното клупско натпреварување.Иначе, Роналдо сезонава ја помина границата од 100 постигнати погодоци во ЛШ и води во голгетерската трка со Лионел Меси на вечната листа.

Триумфот на „кралевите“ на домашен терен беше само за престиж и „пумпање“ на самодовербата, бидејќи „петлите“ од Лондон после петтата рунда го обезбедија лидерското место на табелата.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833