ОГЛАСИ

Гвардиола: Не се станува шампион во декември

Спорт | Свет | 10.12.2017 20:22Посети : 468

Триумфот на Олд Трафорд над Манчестер Јунајтед, двоцифрената предност на табелата и продолжувањето на импозатната победничка серија не го залажува тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола дека работата е завршена во Премиер лигата.- Оваа победа многу ќе ни значи пред дуелот со Свонси кој се игра на сред недела и сигурно во услови кои ќе бидат далеку од идеални. Допрва престојат тешките битки за бодови, затоа можам да кажам дека ништо не е решено. Шампион не се станува во декември, туку во последната рунда кога ќе кренеш трофејот. - изјави шпанскиот стручњак.Тој додаде дека цврсто верувал во својот систем иако минатата сезона поминала лошо и без освоен трофеј. - Луѓето викаа дека играта која ја практикував во Барселона не ќе можам да ја пресликам во Англија. После година и пол гледате дека се е можно. Фудбалерите се најзаслужни за имплементирањето на мојот систем, бидејќи јас ќе им кажам, но тие треба моите мисли да ги спроведат на теренот.

Лукаку го уништи Јунајтед, Сити маршира кон тронот во Англија (видео)

Едерсон во стилот на Де Геа ги откажа „ѓаволите“ (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833