ОГЛАСИ

Суарез и Меси ја потонаа „жолтата подморница“ (видео)

Спорт | Свет | 10.12.2017 22:38Посети : 456

Лидерот на табелата во шпанската Примера, Барселона ја задржа предноста во однос на конкурентите со триумфот над Виљареал (2-1) во претпоследниот меч од 15-та рунда.Каталонците отпорот на домашниот состав го скршија во второто полувреме благодарание на Луис Суарез и Лионел Меси. Уругваецот во вистински момент проработе и постигна погодок, а Аргентинецот ја запечати победата.
На врвот Барселона има четири бодови повеќе од второпласираната Валенсија, шест од Атлетико Мадрид и осум од актуелниот шампион Реал Мадрид.

Резулати: Реал Сосиедад - Малага 0-2, Реал Бетис - Атлетико Мадрид 0-1, Леванте - Атлетик Билбао 1-2, Виљареал - Барселона.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833