ОГЛАСИ

FIA го обелодени официјалниот календар и пилотите за новата сезона

Спорт | Ф1 билтен | 17.12.2017 18:07Посети : 480

Сезоната 2017 веќе поодамна е завршена и комплетно сите мисли се насочени на следната. FIA го потврди календарот за 2018 година, само ГН на Бахреин не е потврден датум. Ново е тоа што во следната година ќе ја гледаме ГН на Франција додека отпадна ГН на Малезија.Што се однесува за тимовите и тука скоро е све познато. Остана уште Вилијамс да го потврди тимскиот колега на Ленс Строл. Голем дел од тимовите ја задржаа истата постава. Измена направи Заубер, немсто Паскал Верлејн го нагажира Шарл Леклер. Торо Росо во текот на оваа година менуваше возачи, а новата ќе ја започне со оние кои ја завршија годинашната сезона.
FIA ги утврди и термините за тестирање кои ќе бидат во Барселона на крајот од месец февруари и почеток на март, на средината од март и мај, а во летниот период тестирањата ќе се одвиваат на Хунгароринг патеката.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833