ОГЛАСИ

КУД „Фолклористи“ со коцерт ќе ја одбележи втората годишнина од постоењето

Култура | Охрид | 21.12.2017 07:00Посети : 752

Куд Фолклористи 2015 од Лескоец, со својот втор годишен концерт ќе ја заокружу успешната работа од формирањето.Иако постои само две години, ова културно уметничко друштво зазема значајно место на фолклорната сцена по бројот на настапи на повеќе манифестации и фестивали низ земјава и во странство, како и со својот квалитет и по бројот на членови, велат од КУД „Фолклористи“.На годишниот концерт ќе настапат сите групи на друштвото со свој репертоар од кореографски постановки како и гости од Куд Извор од Јегуновце, тетовско.Концертот ќе се одржи во Домот на културата во Лескоец на 23.12.2017г., сабота, од 18 часот.


Влез 80 денари.


 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 85 гласови (29%)

Не - 208 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833